kontakt@rightpower.sk 0850 111 094 - Magyarul is kommunikálunk medalNaše certifikáty
sk
cs
hu
Domácnosti Firmy a organizácie
shape
shape

Výhody elektriny od RIGHT POWER

Vybrať si nás ako dodávateľa vašej elektrickej energie sa naozaj oplatí.

title
Elektrina za najlepšiu cenu

Máme najnižšiu cenu elektriny na slovenskom trhu.

title
Zelená energia

Garantujeme certifikovanú energiu výhradne z obnoviteľných zdrojov.

title
Proklientský prístup

Ak sa rozhodnete pre RIGHT POWER, o všetko sa postaráme za vás.

About
About
shape

Prejsť k nám je jednoduché.

Inštaláciu a servis nechajte na nás a vaša elektrina sa stane zelenou automaticky - bez doplatkov. RIGHT POWER šetrí nielen životné prostredie, ale aj vaše náklady na energie.

shape

Mám záujem o nezáväzné nacenenie elektriny pre domácnosť

  img
  shape

  Najčastejšie otázky

  Ak máte otázky alebo potrebujete pomôcť s postupom pri riešení vašich požiadaviek, sme tu pre vás. Ak ste nenašli to, čo potrebujete, napíšte nám na našu mailovú adresu: kontakt@rightpower.sk

  Zelená elektrina predstavuje elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov energie. Obnoviteľné zdroje energie (skrátene OZE) sú také zdroje, ktoré sa prirodzene obnovujú v priebehu ich využívania. V ich čerpaní možno hypoteticky pokračovať ďalšie miliardy rokov – v podstate kým bude svietiť Slnko. Konkrétne ide o slnečné žiarenie a z toho odvodenú veternú energiu a vodnú energiu, ďalej o energiu prílivu, geotermálnu energiu, biomasu atď.

  Na Slovensku je väčšina elektriny vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Tieto spôsoby výroby energií poškodzujú naše životné prostredie, pretože produkujú obrovské množstvo CO2. To spôsobuje znečisťovanie ovzdušia, zhoršovanie životných podmienok a globálne otepľovanie.

  Zelená elektrina je vyrobená 100% zo zdrojov energie, ktoré sa prirodzene obnovujú a sú nevyčerpateľné. Medzi takéto zdroje patrí slnko, vietor alebo voda. Ďalšími obnoviteľnými zdrojmi energie sú biomasa, geotermálna voda a ďalšie.

  Všetka naša elektrická energia, ktorú dodávame v Európe, má záruky pôvodu, tzv. Zelené energetické certifikáty (Guarantees of Origin), ktoré od nás dostanete spolu s energiami. Tieto certifikáty sú vydávané presne na také množstvo energie, aké sa vyrobí z obnoviteľných zdrojov. Odoberaním elektrickej energie so zelenými certifikátmi podporujete zvyšovanie výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov a vďaka vám je trh s energiami tlačený dodávať viac zelenej energie a znižovať výrobu tej obyčajnej, ktorá škodí nášmu životnému prostrediu. Ďakujeme.

  Proces zmeny dodávateľa prebieha plynule aby nedošlo ani k najmenšiemu prerušeniu dodávky elektriny odberateľovi v čase zmeny. Nemalo by sa tak stať, v prípade ak ste vážne neporušili zmluvné podmienky zo strany odberateľa alebo sami neprerušili dodávku elektriny.

  Dôvodov môže byť viacero, jedným z nich je trvanie viazanosti. U Vášho súčasného dodávateľa by ste sa mali informovať o viazanosti (keďže nám tento dátum neprezradí) a následne by sme vedeli opätovne zaslať výpoveď k danému dátumu.

  Ďalším dôvodom zamietnutia akceptácie výpovede môže byť nesprávna adresa odberného miesta. Skontrolujte si v zmluve akú máte napísanú adresu odberného miesta alebo sa informujte u Vášho súčasného dodávateľa. Následne po uvedení správnej adresy požiadame opätovne o výpoveď.

  Pravdepodobne sa pošta po ceste k nám alebo k Vám niekde stratila. My sme už však pre istotu začali zmenové konanie na zmenu dodávateľa aby sa nestalo, že ostanete bez elektriny. Odpoveď na výpoveď tiež nemusela prísť, pretože zmenové konanie bolo zamietnuté z dôvodu viazanosti zmluvy a vy ostávate ešte u pôvodného dodávateľa.

  shape

  Za vašu domácnosť zasadíme strom

  Za každú domácnosť, ktorá bude odoberať našu elektrickú energiu, vysadíme strom. Chceme tak ešte viac pomôcť našej prírode a spolu s vami sa zaslúžiť o zelenšie Slovensko.

  About
  shape

  Naša výroba energií z obnoviteľných zdrojov

  Pozrite si fotografie našej veternej elektrárne

  partner_img

  Urobte váš domov ešte ekologickejším a zároveň znížte svoje energetické náklady vďaka spoľahlivým solárnym panelom.

  shape