shape

Ako vznikla firma RIGHT POWER?

Príbeh zelenej energie na Slovensku začali písať 7. júna 2006 dvaja Slováci, ktorí pretavili svoje dlhoročné skúsenosti v energetike do úspešného konceptu sprostredkovania energie z obnoviteľných zdrojov. Jozef Böjtoš († 2020) po odchode z pozície riaditeľa VSE v roku 2006 spojil sily s Mariánom Chomom, ktorý v energetike pôsobí od roku 2000 a v minulosti figuroval ako finančný riaditeľ spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s.

Postupom času vznikla skupina spoločností RIGHT POWER, a.s., ktorej hlavným poslaním bolo vybudovať stabilnú skupinu firiem podnikajúcich v energetike v Českej a Slovenskej republike. V súčasnosti pôsobí RIGHT POWER ako významný hráč v regióne strednej a východnej Európy. Svoje zastúpenie má na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a Ukrajine. Primárne sa zaoberá dodávkami zelenej elektriny a zemného plynu výhradne z obnoviteľných zdrojov pre koncových zákazníkov na Slovensku a v Čechách. Medzi spokojných klientov patria tisícky domácností, firiem a samospráv.

Filozofia spoločnosti

Hlavnou filozofiou spoločnosti sú zelené energie dostupné pre každého, ktoré sú pre nás bezplatnou samozrejmosťou a nie príplatkovou službou. Energie z obnoviteľných zdrojov sú jediná správna voľba ako zachovať túto planétu čo najčistejšiu aj pre budúce generácie.

shape